Prostat Metni

KAPAK

PROSTAT BÜYÜMESİ TEDAVİSİNDE DEVRİM:RED LİGHT


50 yaş üzerindekiler dikkat!

1.SAYFA

Sante Plus Group Hastanelerinde Redlight Prostat Tedavisi

Prostatınızdan haberiniz var mı?
Prostat, yalnızca erkeklerde bulunan, idrar kesesinin altında yer alan ve idrar borusunu çepeçevre saran bir salgı bezidir. 

Prostat Büyümesi Hastalığı

Kırk yaşını aşmış birçok erkekte vücuttaki hormonal değişikliklere bağlı olarak prostatta büyüme başlar. Bu büyüme prostatın kanser olmayan büyümesi yada tıbbi terimi ile Benign Prostat Hiperplazisi ( BPH ) dir. Günümüzde 50 yaş üstü erkeklerin yarısı, 70 yaş üstü erkeklerin % 80”i prostat hastalığıyla tanışmaktadır. 

Prostat Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

 Sıkı sık idrara gitme, gece idrara kalkma, kesik kesik, damla damla idrar yapma, idrar kesesini tam boşaltamama hissi, idrar tutmada güçlük, idrar akış gücüde azalma, idrar yapamaya başlarken zorlanma gibi şikayetler prostat büyümesini akla getirmelidir. 

2.SAYFA

Prostat Tedavisinde Redlight Laser Yöntemi... 

Sante Plus Group Hastanelerinde başarıyla uygulanan Redligt yöntemi, laser ışınlarının endoskopik yoldan prostata iletilmesiyle, büyümüş olan prostat dokusunun buharlaşmasını sağlayan ve prostatın etrafını saran ince alanı kanamayı engelleyerek onaran ileri bir tedavi yöntemidir. Sonuç ve rahatlama anında sağlanır. Hastanın sağlığına dönmesi çabuk olur ve ağrı yok denecek kadar azdır. 

Redlight Yönteminin Üstünlükleri 

Sante Plus Group Hastanelerinde Prostat Rahatsızlığı tedavisi için Redlight tedavisi tavsiye edilir. Bunun başlıca sebepleri, Red light Yöntemi, güvenli bir tedavi yöntemidir. Uygulama sadece buharlaştırılacak dokuyla sınırlıdır. Redlight yöntemi, kansız bir operasyondur. İyileşme süresi bu nedenle çok kısadır. Hastanın rahatlığını sağlamak amacıyla genelde lokale, pek çok anestezi seçenegi sunulmaktadır. 

Ameliyat Sonrası Konfor ve Başarılı Sonuç

Sante Plus Group Hastanelerinde uygulanan Redlight Yöntemi’nde katater takma vakası %50”den az görülür. Katater kullanımı gerektiren hastalarda bile, kullanım süresi 24 saatten azdır. Çok kısa sürede normal hayatınıza dönme olanağı sağlar. Yan etkileri hiç yok veya çok azdır. Cinsel fonksiyonlara kısa sürede dönülür. Operasyon sonucunda cinsel fonksiyon bozukluğu riski bulunmaz.