FAKO ile katarakt ameliyatı

FAKO İLE KATARAKT AMELİYATIKatarakt ameliyatı günümüzdeki en başarılı ameliyatlardan biri olup, Sante Plus Group hastanelerinde bu ameliyatı geçiren hastaların %99’u daha iyi görüşe kavuşmaktadır. Sante Plus Group hastanemizde katarakt ameliyatları uzmanı hekim ve ekibi ile birlikte Fako yöntemiyle yapılmaktadır. KATARAKT NEDİR?


Gözümüzün renkli tabakasının hemen arkasında yerleşmiş ve normalde şeffaf olan bir mercek olan lensimizin herhangi bir nedenle saydamlığını kaybetmesine katarakt denir. Katarakt özellikle yaşlılarda görülür. Tüm dünyada 1. sırada gelen körlük nedenidir. Ancak katarakt tedavi edilebilir bir görme kaybıdır.


NASIL TEDAVİ EDİLİR?Katarakt başladıktan sonra onu geri döndürecek ya da durduracak bir ilaç ya da diyet yoktur. Kataraktın tedavisi bugün için ancak ameliyatla mümkün olmaktadır. Modern tekniklerin gelişimi ile günümüzde katarakt ameliyatı iğnesiz, narkozsuz ve hastane yatmadan yapılabilmektedir. 
KATARAKT AMELİYATI NASIL YAPILIR?


Katarakt ameliyatı genellikle lokal ya da tropikal (damla)anestezi ile mikroskop altında yapılır. Kataraktınızın sertlik derecesine göre Sante Plus Group hastanelerinde güncel ameliyat yöntemlerinden size uygun olacak birisi uygulanacaktır. Günümüzde kullanılan en modern katarakt ameliyatı “FAKO” dur. Fako ile katarakt ameliyatı genellikle 30 dakikadan az sürer, dikiş gerekmez, iyileşme hızlıdır ve kısa sürede normal hayata dönmek mümkündür. Hastanemizde katarakt ameliyatları uzman hekim ve ekibi ile birlikte fako yöntemiyle yapılmaktadır. 


DİĞER TEDAVİ ALANLARIMIZ

  • Lazerle göz ameliyatları

  • Lasik lasek Wavefront

  • Çocuk Göz Hastalıkları şaşılık

  • Kontakt lens

  • Glokom(göz tansiyonu)

  • Tıbbi Retina

  • Cerrahi Retina Vitrektomi