Check Up

Check Up Yaptırın, Sağlığınızı Güvenceye Alın !



Sante Plus Group İç Hastalıkları, Kardiyoloji, Kadın Hastalıkları ve Üroloji Bölümü doktorları; hastalıkların erken tanı ve tedavisinde önemli yeri olan check up programlarının önemi hakkında bilgi verdi.  


Hastalık ortaya çıkmadan önce, gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasının amaçlandığı Check up, hem yaşam süresi, hem de kalitesi açısından son derece önemlidir.


CHECK UP NEDİR?

Kişinin belirti gösteren bir şikayeti olmasa da gizlice oluşmaya başlayan hastalıklarının, yapılan muayene ve tetkiklerle erken aşamadayken saptanmasıdır.

Hastaların çoğu için check up standardize edilmiş bir işlem ise de, profesyonel sağlık çalışanların için check up’ın kime, ne zaman, nasıl yapılması gerektiği, iyi bilinmesi gereken bir konudur.”Yetersiz doktor hastalık ortaya çıktıktan sonra tedavi eder, normal doktor hastalık belirti vermeden tedavi eder ve iyi bir doktor ise hastalığı oluşmadan  önler” prensibi doğrultusunda, hastalıkların erken dönemde tanısı ve hastalıkların nedeni olan yüksek risk faktörlerini saptamak önemlidir. 


CHECK UP NEDEN GEREKLİDİR?

Check up yaptırmanın amacı, olası hastalıkların erken dönemde tespit edilerek, önlem alınması ve böylece kişinin sağlıklı kalmasıdır. Check up’taki tetkikler sonucu, tanı alan vakaların tedavisi ve risk faktörlerinin düzeltilmesi ile hastalık, sakatlık ve ölümle sonuçlanabilecek durumları önlemek mümkündür. Herhangi bir yakınması olmayan ve sağlam görülen erişkinlerin, yılda bir kez muayene edilmeleri, iyi bir hekimlik uygulaması olarak değerlendirilir.


KADINLAR İÇİN CHECK UP’IN ÖNEMİ NEDİR?

Kadınlar, üreme sürecinin ana yükünü çeken organizma olara, birçok hassas mekanizma ile donatılmışlardır. Dünyaya yeni bir canlı getirmek gibi mucizevi olayı gerçekleştiren kadın üreme organları da üremeye her an hazır halde olabilmek için, devamlı ve hassas süreçler doğal olarak birçok hastalığın oluşumu için uygun zemin hazırlanır. Yapılan araştırmalara göre kadınlarda rastlanılan kanser türleri arasında, toplamda jinekolojik kanser türleri (rahim ağzı, rahim, yumurtalıklar, meme) çoğunluğu oluşturur. Bu organlara kolay ulaşabilinir olması ve günümüzde kullanılan ileri teknoloji, daha kanser oluşmadan önce; oluşma ihtimali olan hücresel değişiklikleri tanıma ve tedavi imkânını bize vermektedir. Bu nedenle yıllık check-up programları, kadınlarda genç kızlık dönemlerinden başlamak üzere yapılması gerekli olan muayenelerdir. 


ERKEKLER İÇİN CHECK UP’IN ÖNEMİ NEDİR?

Ürolojide erkeklere check up yapmanın en önemli kriteri, erkeklerde en sık görülen kanserlerden biri olan prostat kanserini erken yakalamaktır. Erken tanı koymanın önemi kesin tedavisinin olmasıdır. Prostat kanserlerinde kesin tedavi sadece erken evrede yapılmaktadır. İlerlemiş prostat kanserlerinde maalesef tedavi genellikle hayat kurtarıcı olmayıp, sadece şikayetleri azaltmaya yöneliktir. 



SANTE PLUS GROUP’TA CHECK-UP UYGULAMASI NASIL YAPILMAKTADIR?

Sante Plus Group olarak, siz değerli hastaları için özel bir check-up programı başlatmış bulunmaktayız. İstanbul ve Antalya’daki hastanelerinde son teknoloji tıbbi cihaz ve ekipmanları ile güleryüzlü uzman kadrosu ile sizlere bu hizmeti sunmaktan memnuniyet duyacağız.


İşte Sante Plus Hastanesi Check-up Kliniği’nde uygulanan Check up programlarımız:

  • Genel Kapsamlı Check-up

  • Ekonomik Check-up

  • Mini Check-up

  • Çocuklar için Check-up

  • Menopoz öncesi Kadın Check-up

  • Menopoz sonrası Kadın Check-up